Farnosť Božieho milosrdenstva Svinia Nezaradené Národný pochod za život Košice 22. 9. 2024

Národný pochod za život Košice 22. 9. 2024

Národný pochod za život bude 22. septembra v Košiciach!
 
 

Milí priatelia života a rodiny,  

máme pre Vás veľkú novinku: 22. septembra sa uskutoční ďalší, v poradí už štvrtý Národný pochod za život! Tentokrát sa uvidíme v metropole východu – v Košiciach. Všetky potrebné informácie budú postupne pribúdať na našom webe. Už teraz sa tešíme na stretnutie s Vami!


Národný pochod za život bude 22. septembra v Košiciach

Na Slovensku bude opäť Národný pochod za život. Uskutoční sa 22. septembra 2024 v Košiciach. Hlavným organizátorom sú pro-life organizácie, záštitu nad podujatím prevzala Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Pozvané zapojiť sa sú aj ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie i jednotlivci, ktorí sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

„Konať v prospech života je naša každodenná úloha. Spoločným Národným pochodom za život v Košiciach znova vyjadríme požiadavku na základnú spravodlivosť pre všetkých ľudí – uznanie práva na život. Veríme, že najmenší z nás budú raz chránení rovnako, ako my veľkí,“ uvádza Dušan Škurla, koordinátor prípravy Národného pochodu za život. 

„V posledných rokoch sme videli viaceré pokusy liberalizovať potratovú legislatívu na Slovensku. Hoci boli aj snahy legislatívu upraviť v prospech života, žiaľ, nepodarilo sa. Po rokoch klesania počtu umelých potratov nastal v roku 2022 ich nárast o 5.5 %, pričom nárast bol aj v roku 2023. Znepokojuje nás aj situácia v Európe. A preto sa chceme opäť verejne ozvať a ukázať krásu života,“ dodal Patrik Daniška, hovorca Národného pochodu za život.

Národný pochod za život sa naposledy konal v roku 2019 a v roku 2015 v Bratislave. Košice boli jeho dejiskom pred 11 rokmi. V roku 2013 naň prišlo vyše 75 tisíc ľudí. Národné pochody za život predstavujú jedny z najväčších verejných zhromaždení od roku 1989. Celkovo ich doteraz navštívilo takmer 200 tisíc ľudí.


Pomôžte nám s realizáciou 4. Národného pochodu za život

Organizácia Národného pochodu za život si vyžaduje nemalé náklady. Pódium, ozvučenie, program a mnohé ďalšie veci, ktoré pre Vás potrebujeme pripraviť, stoja značné finančné prostriedky.

Budeme Vám preto veľmi vďační, ak sa rozhodnete finančne podporiť realizáciu Národného pochodu za život. Pomôže každé euro! Vaše príspevky môžete posielať na náš účet SK74 0200 0000 0034 4580 6051, variabilný symbol: 2222. Veľmi pekne ďakujeme!


Hľadáme dobrovoľníkov

Na septembrový Národný pochod za život budeme potrebovať niekoľko stoviek dobrovoľníkov. Priložte ruku k dielu aj Vy! Príďte a pomôžte nám s realizáciou tohto krásneho diela priamo v Košiciach. Prihláste sa už dnes vyplnením tohto dobrovoľníckeho formulára. Za Vašu ochotu Vám vopred ďakujeme.


S pozdravom Martina Bednáriková, Tomáš Kováčik, Patrik Daniška, Dušan Škurla a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život  


PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich mohol zaujímať. Potrebujeme rozširovať naše emailové kontakty, pretože nikdy nevieme, kedy môžu byť naše sociálne siete zrušené. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžu noví záujemci v hornej časti hlavnej stránky www.pochodzazivot.sk

 

 

 
 

Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka.
Našim cieľom je dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. 

Prvý Národný pochod za život sa uskutočnil v roku 2013 v Košiciach, druhý a tretí v rokoch 2015 a 2019 v Bratislave. Vo svojom čase boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Viac o pochode nájdete na stránke www.pochodzazivot.sk