SACROEXPO Slovakia 2023

SACROEXPO Slovakia – nový unikátny veľtrh v Bratislave
Incheba Expo Bratislava v spolupráci s poľskou veľtržnou správou Targi Kielce na Slovensko prináša nový veľtrh SACROEXPO Slovakia, ktorý je licenčnou edíciou úspešnej rovnomennej akcie organizovanej každoročne na výstavisku v poľských Kielcoch.
Bratislava, 11.8.2023
Polovica septembra bude v bratislavskej Inchebe patriť novému medzinárodnému veľtrhu SACROEXPO Slovakia, ktorý predstaví produkty a služby pre cirkvi a farnosti. Pôjde najmä o zariadenia a služby pre budovanie a prevádzku cirkevných stavieb, realizáciu interiérov, osvetlenie, ozvučenie, zabezpečenie budov, umelecké remeslá, reštaurátorské služby, hudobné nástroje, cirkevné oblečenie, cirkevné umenie, náboženské zberateľské predmety, ale aj informačné systémy pre administráciu, cirkevné médiá a ďalšie služby vrátane pútnických miest. Nebudú chýbať ani umelecké remeselné produkty pre interiérové vybavenie a výzdobu, cirkevné odevy, náboženské umenie ako sochy a figúrky, vitráže, obrazy, ikony a liturgické nádoby. Súčasťou je aj ponuka pútnických destinácií, odborné konferencie a debaty.
Na obchodnom veľtrhu SACROEXPO v Kielcoch, ktorý sa uskutočnil od 19. do 21. júna, sa zúčastnilo viac ako 200 vystavovateľov z 10 krajín s ponukou služieb, technických zariadení a ďalších produktov pre cirkevné budovy a obrady vrátane cirkevnej turistiky. Na veľtrhu nechýbali zástupcovia Incheba Expo Bratislava, ktorí intenzívne pracujú na príprave bratislavského podujatia.
„Som rád, že sme s poľskými kolegami uzavreli dohodu o konaní tak zaujímavého veľtrhu, akým je SACROEXPO. Len na Slovensku a v Českej republike je viac ako desať tisíc kostolov, kaplniek a modlitební, ktoré slúžia desiatkam cirkví. SACROEXPO je unikátnou obchodnou platformou pre ich potreby a potreby veriacich,“ uviedol k novému projektu Alexander Rozin ml., výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Incheba. „Veľmi dobre si uvedomujeme význam cirkvi a veľký počet veriacich na Slovensku, južnej a severnej Morave, v Maďarsku a Rakúsku. Preto sme sa dohodli s vedením Incheba Expo v Bratislave na spoločnom usporiadaní SACROEXPO Slovakia so zacielením na stredoeurópsky región,“ vysvetľuje prezident veľtržnej správy v Kielcoch, Andrzej Mochoň.
SACROEXPO umožňuje odborným špecializovaným firmám, umelcom a remeselníkom nadväzovať nové kontakty v rámci cirkevného sveta. Veľtrh spája odbornú ponuku produktov a služieb s cirkvami pri plánovaní, dizajne a zariaďovaní cirkevných objektov a pri starostlivosti o cirkevné kultúrne dedičstvo. Záštitu nad veľtrhom už prevzal predseda Konferencie biskupov Slovenska, Mons. Bernard Bober.
Na veľtrhu SACROEXPO sa zúčastňujú výrobcovia a obchody zásobujúce cirkevný trh, remeselníci a umelci, ktorí pôsobia v oblasti náboženského umenia, reštaurovania a tvorby zariadení a nábytku. Nechýbajú architektonické, projekčné a zmluvné firmy, poradenské spoločnosti, združenia alebo inštitúcie so záujmom o kontakt s duchovenstvom a náboženskými inštitúciami.
Veľtrh SACROEXPO Slovakia sa bude konať v dňoch 13. – 14. septembra 2023 v Incheba Expo Bratislava a bude otvorený pre odbornú aj širokú verejnosť. Mediálnymi partnermi veľtrhu sú TV LUX, Rádio Lumen a finreport.sk.