Košické Hanusove dni 2022

Festival Košické Hanusove dni sa uskutoční cez víkend 21. – 23. októbra 2022 v DKC Veritas, v Košiciach. Leitmotívom tohto ročníka je Stretnutie identít

Program 7. ročníka KHD:

V sobotu otvoríme obzvlášť citlivú tému sexuálneho zneužívania v Cirkvi. Budeme sa pýtať, ako sa vysporiadať s touto veľkou bolesťou Cirkvi a hlavne, ako chrániť obete. 

Ďalšie podujatie KHD bude venované medzičasom už tradičnému formátu Verbum talks, tentokrát o Bohu, filme a umení vôbec

Medzi hosťami festivalu privítame taktiež vladyku Cyrila Vasiľa, SJ, ktorý sa vo svojej prednáške Pohoda, nič sa nestalo… ?! bude venovať vzťahu kresťanstva, politiky a kultúry. A trojica mladých členov Spoločenstva Ladislava Hanusa bude spolu s divákmi uvažovať nad tým, ako nepreflákať študentské roky

Celý program, ako aj odkazy na lístky nájdete na stránke khd.sk. Sledovať nás môžete aj cez facebookinstagram. Taktiež sa môžete pridať do FB podujatia KHD 2022

Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, katolícke akademické spoločenstvo, ktoré sa už 20 rokov venuje formácií mladých kresťanov. Víziou SLH je byť inšpirujúcim spoločenstvom vzdelaných a angažovaných kresťanov, ktorí budú obohacovať kultúru a verejný život na Slovensku.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť – veronika.bockayova@slh.sk.

Veronika Bočkayová

komunikácia & fundraising

+421 948 848 917