Kurz Začíname

Milí priatelia,

dnes nie je jednoduché začať či rozvíjať pravidelnú kresťanskú formáciu detí v našich farnostiach. Vieme, že práca s deťmi a mládežou je náročný proces, ktorý nikdy nekončí, avšak stojí za to a prináša mnohé ovocie. 

Ako začať?

Dobrým impulzom môže byť víkendový kurz Začíname pre mladých ľudí od 15 rokov, ktorí môžu byť nápomocní pri práci s deťmi. Uskutoční sa 11. – 13. novembra 2022 na Sigorde. Prihlasovanie a bližšie informácie sú na webstránke https://erko.sk/zaciname2022-jesen/ (pre našu arcidiecézu platia informácie Územie Východ). Kurz organizuje eRko a je ponukou pre nádejných animátorov vo farnosti. Úlohou eRka je vytvárať a podporovať detské spoločenstvá, aby deti radostne prežívali svoju kresťanskú vieru. 

V prípade záujmu či vyjasnenia otázok je tu pre Vás koordinátorka Územia Východ, Klára Vidová: klara.vidova@erko.sk či o. Michal Škulka, kontaktný kňaz za toto Územie: 19mikhail89@gmail.com, tel. č: 0915 657 448.