Farnosť Božieho milosrdenstva Svinia Nezaradené Krížová cesta v centre Košíc 25. 3. 2022

Krížová cesta v centre Košíc 25. 3. 2022

Milí bratia a sestry,

aktuálne okolnosti vojnového konfliktu na Ukrajine, aj priama výzva Svätého Otca Františka k biskupom, kňazom a veriacim, ktorých prosí o zjednotenie sa pri zasvätení Ukrajiny a Ruska Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Pozývam kňazov, rehoľníkov, zasvätených a všetkých veriacich (hlavne z košických farností) v piatok 25. marca na slávnosť Zvestovania Pána, aby si pri svätej omši Za život v našej košickej Katedrále sv. Alžbety v Košiciach o 17.00 prišli obnoviť svoje zasvätenie Panne Márii.

Po svätej omši o 18.30 spolu s košickým gréckokatolíckym arcibiskupom Cyrilom Vasiľom začneme pobožnosť krížovej cesty od gréckokatolíckej Katedrály Narodenia Panny Márie a po jednotlivých zastaveniach historickým centrom mesta Košice doputujeme až k areálu Červená hviezda, kde je zriadený hotspot na pomoc utečencom.

S vďakou a požehnaním Mons. Bernard Bober, arcibiskup